OFERTA


Kompleksowa pielęgnacja psa w naszym salonie w Pruszkowie obejmuje zadbanie o jego higienę, czyli:  1. kąpiel psa
  2. rozczesywanie psa
  3. opróżnienie gruczołów okołoodbytowych psa
  4. obcinanie pazurów psa
  5. depilację i higienę uszu psa
  6. perfumowanie psa
  7. wersja SPA


Odpowiednia higiena i pielęgnacja Twojego pupila


Dbanie o higienę psa przybrało inny wymiar, chcemy robić to w najlepszy z możliwych sposobów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
By mieć pewność, że swojego zwierzaka oddajemy w dobre ręce, wszelkie zabiegi higieniczne/upiększające powinniśmy wykonywać w sprawdzonych miejscach.
Nasz salon dla psów Psia Myja oferuje szeroki zakres usług, gdzie oprócz mycia, strzyżenia, czy czesania, można wykonać tez obcinanie pazurów lub rozczesywanie kołtunów.

Dlaczego obcinanie pazurów u psów jest ważne?

Psy w naturalny sposób ścierają sobie pazury, zapewnia im to bieganie po twardym podłożu czy kopanie dziur. Niestety, ale proces ten jest znacznie utrudniony w przypadku psów, które trzymane są w domach. Dywany lub parkiet skutecznie ograniczają naturalny proces ścierania pazurów, a codzienne spacery zazwyczaj są ograniczone i nie zawsze możemy pozwolić psom na swobodne bieganie po trawie. I właśnie żyjąc w takich warunkach, pies nigdy nie skróci sobie pazurów do odpowiedniej długości.

Większość psów posiada piąty pazur


który określany mianem wilczego pazura, który ze względu na swoje specyficzne umiejscowienie, nigdy nie dotyka podłoża oznacza, że ten pazur wymaga systematycznego przycinania. Tak więc, regularne obcinanie pazurów u psa jest konieczne, ponieważ zaniedbanie tego zabiegu może mieć sporo konsekwencji. Pazury mogą się łamać lub wrastać i najzupełniej w świecie przeszkadzać w chodzeniu naszemu pupilowi.

Przyciąć psie pazury można samemu, jednak zabieg ten wymaga ogromnej wprawy i ostrożności, gdyż nieprawidłowo wykonany może wyrządzić sporo szkód i bólu. Musimy też dysponować odpowiednimi narzędziami typu gilotyny, ciążki i nożyczki specjalne dla psów, które przycinają pazury pod odpowiednim kątem. Niestety, w większości przypadków już sam wybór narzędzi okazuje się być sporym wyzwaniem. Nieumiejętne obcinanie pazurów może być też przyczyną np. uszkodzenia nerwu, przez co pazur będzie bolesny dla psa, często też może krwawić.

W trakcie wykonywania zabiegu obcinania pazurów konieczna jest ogromna precyzja i ponad wszystko specjalistyczna wiedza, dlatego też najlepiej jest oddać naszego czworonoga w ręce profesjonalistów z salonów dla psów Psia Myja w mieście Pruszków. Oni najlepiej wiedzą jakiego rodzaju sprzęt wybrać i do jakiej długości wykonać obcinanie pazurów. W przypadku ewentualnych uszkodzeń pazurów (powstałych na skutek np. biegania po twardych powierzchniach) będą też wiedzieć jak zabezpieczyć, zdezynfekować psie pazurki. Regularne przycinanie pazurów jest ważne dla zdrowia psa i jego dobrego samopoczucia. Do tego zabiegu używa się specjalnych obcinaczy. Większość psów nie lubi przyciannia pazurów, podczas gdy innym to nie przeszkadza. Wiele osób zapomina o regularnym obcinaniu pazurów u swojego pupila. Najlepiej, kiedy zacznie się to robić, gdy pies jest bardzo młody. Dzięki temu pupil może się do tego przyzwyczaić, a w przyszłości nie będzie go to stresowało. Ważny jest też ton głosu w jakim mówimy do psa - należy zadbać by był spokojny i miękki, aby pies wiedział, że nie wyrządzamy mu żadnej krzywdy.

Obcinanie pazurów Pruszków Psia Myja - co oferujemy?

Profesjonalny salon dla psów Psia Myja oferuje przycinanie pazurów u psów. Zabieg ten wykonują osoby specjalnie do tego wyszkolone, które mają odpowiednie podejście do zwierząt. Psom poświęcamy tyle czasu, ile potrzeba, aby zdobyć ich zaufanie. Zależy nam na tym, aby pieski czuły się bezpiecznie i swobodnie.

Zabieg przycinanie paznokci polecany jest dla każdego psa. Regularne przycinanie pazurów jest ważne i zapewnia, że ​​pies jest zdrowy i szczęśliwy, a przecież na tym zależy nam najbardziej.

Rozczesywanie psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy właściciel czworonoga doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podobnie, jaki ludzie, zwierzęta również wymagają odpowiedniej higieny.

Psy mieszkające pod jednym dachem z właścicielem, mają wstęp do sypialni, jadalni czy kuchni, a to sprawia, że musimy o nie szczególnie dbać, by wspólne mieszkanie było przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Higiena i utrzymanie czworonoga w estetycznym i higienicznym dla nas stanie, a dodatkowo bez stresu dla niego, jest niezwykle ważna. Tu z pomocą przyjdzie specjalistyczny salon dla psów Psia Myja w mieście Pruszków.

Salon dla psów Psia Myja to miejsce, gdzie bez obaw możemy oddać naszego czworonoga w fachowe ręce specjalistów, którzy są w stanie zadbać o niego pod każdym względem. Salon dla psów w Pruszkowie oferuje unikalne zabiegi, dzięki którym, zarówno my, jak i nasz zwierzak będziemy czuć się komfortowo w swoim towarzystwie.

To, jakie zabiegi są potrzebne naszemu pupilowi, w dużej mierze zależy od tego, jakiego mamy psa. Znaczenie ma więc rodzaj jego włosa (sierści), ewentualne skłonności do alergii, a nawet środowisko życia. Każdy rodzaj psiego włosa wymaga innego typu zabiegów higienicznych. Jedne rasy wymagają tylko czesania, u innych konieczne jest trymowanie, strzyżenie. Wszystkie zabiegi higieniczne służą nie tylko eleganckiemu wyglądowi psa, ale są niezbędne do oczyszczenia jego skóry z martwego włosa i jej odświeżenia, czyli dbania o jego higienę.

Jedną z najbardziej pożądanych usług jest rozczesywanie psa

Psia sierść to ozdoba, jednak pod wpływem wielu czynników (brak odpowiedniej higieny, pomijanie regularnego rozczesywania sierści przez właściciela) może ona ulec splątaniu, w wyniku czego tworzą się nieestetyczne kołtuny. W wielu przypadka kołtuny są wręcz niemożliwe do rozczesania bez jednoczesnego uszkodzenia struktury włosa. W takich przypadkach nieoceniona będzie pomoc fachowca z psiego salonu. Pomimo, iż problem powstających kołtunów dla wielu wydaje się dość banalny, w rzeczywistości tego typu zmiany mogą prowadzić do niezwykle poważnych problemów zdrowotnych u naszego pupila, na czele z pojawieniem się różnego rodzaju infekcji bakteryjnych.

Niezwykle popularnym przykładem powikłań po nierozczesywaniu psiej sierści, jest np. zapalenie ucha wewnętrznego, które powstaje na skutek splecenia włosów w uchu. Równie poważnym zagrożeniem są kołtuny powstające w okolicach rodnych naszego zwierzaka, uniemożliwiając mu tym samym prawidłową pielęgnację i czyszczenie tych miejsc. Dlatego też, nie należy bagatelizować kołtunów i od razu najlepiej udać się na profesjonalne rozczesywanie psa do salonu Psia Myja w mieście Pruszków.

Kąpiel psaNa pewno jedną z podstawowych rzeczy jeśli chodzi o higienę psa jest kąpiel psa. Trzeba przy tym pamiętać, że nie ma ściśle określonych ram czasowych, co które trzeba psa kąpać. Przyjmuje się po prostu, że psa kąpie się wtedy, gdy jest już nieświeży, brudny, futro jest przetłuszczone i wydziela nieprzyjemny zapach. Zwykle robi się to mniej więcej raz na kwartał, ale jak już było powiedziane, nie jest to żadna reguła, bo zależy od aktywności psa, skłonności do brudzenia się i przede wszystkim, typu i długości sierści.

Owszem, psa można kąpać w domu i tak dbać o jego higienę, ale każdy, kto to robi wie, że nie jest to ani łatwe, ani przyjemne, a i po kąpieli psa w łazience zostaje istne pobojowisko, gdzie wszystko jest mokre i pełne sierści. W salonie Psia Myja w mieście Pruszków zrobimy to przy użyciu profesjonalnych szamponów wysokiej jakości oraz zadbamy o odpowiednie wysuszenie psa.

Dodatkowo, w salonie piękności Psia Myja w Pruszkowie możemy po kąpieli liczyć na rozczesywanie psa, które zazwyczaj dokonywane jest specjalną szczotką usuwającą luźny podszerstek (dużo lepszą niż zwykłe, domowe szczotki) oraz profesjonalne obcinanie pazurów (tego lepiej w ogóle nie robić samemu, tylko zawierzyć fachowcom, bo psie pazury mają w środku rdzeń, którego nie wolno naruszyć). Warto więc swojemu psu raz na jakiś czas zafundować takie SPA.

CZYSTY, PACHNĄCY, SZCZĘŚLIWY PUPIL  i  JEGO ZADOWOLONY PAN - OTO NASZE PRIORYTETY,  NASZA DEWIZA!:)  NASZYM CELEM - PAŃSTWA RADOŚĆ !!!