OD PRZED DO PO

OD PRZED DO PO - USŁUGI DLA PSA PRUSZKÓW

Przed umówieniem wizyty i skorzystaniu z naszych usług…


 Rezerwacji na usługi dla psa można dokonywać wyłącznie telefonicznie.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie odebrać połączenia znaczy to iż jesteśmy w trakcie pielęgnacji psa  a priorytet stanowią zawsze obsługiwane  psy. Gdy nie odbieramy, prosimy o wiadomość SMS z rasą pieska i preferowanymi terminami - odpiszemy najszybciej, jak to możliwe i zaproponujemy terminy wizyt. Przed dokonaniem rezerwacji dnia i godziny usług dla psa  uzgadniemy zakres pielęgnacji i cenę.


Umawiając wizytę dla psa w naszym salonie w Pruszkowie…Podczas umawiania prosimy o udzielenie szczegółowych informacji dotyczących Pupila: chodzi nie tylko o rasę Pieska, jego wiek, masę, zakres pielęgnacji. Równie cenne są dla nas informacje dotyczące stanu zdrowia psa, stanu szaty, tego jak dawno temu był pielęgnowany, czy był już u nas w salonie, a także jak znosi zabiegi pielęgnacyjne, czy bywa agresywny. Takie informacje m.in. podpowiedzą nam, ile czasu musimy przeznaczyć na pielęgnację. Jeśli podczas rozmowy zaznaczą Państwo, w jakich dniach i godzinach są dyspozycyjni, to ułatwi nam zaproponowanie dogodnego terminu.


Przyprowadzając psa do naszego salonu w Pruszkowie...Wybierając się na wizytę do salonu pielęgnacji psów prosimy mieć na uwadze kilka poniższych porad… Nie jest wskazane przejadanie psa przed zabiegami pielęgnacyjnymi. Pupilowi będzie bardziej komfortowo, jeśli jego brzuszek nie będzie po brzegi wypełniony. Zatem jeśli nasza wizyta jest zaplanowana do godzin około obiadowych to najlepiej nie karmić psa przed pielęgnacją. Jeśli zaś wizytę umówiliśmy na popołudnie i wieczór to oczywiście niezbyt obfity poranny posiłek będzie wskazany. Przed wizytą powinniśmy wybrać się pupilem na dłuższy spacer, chodzi o to by Pies załatwił wszystkie potrzeby fizjologiczne, a także by dostatecznie się wybiegał, aby spędzenie w salonie dŻuższego czasu nie stanowiło dla niego problemu. Ze spaceru nie zwalnia brzydka pogoda, pamiętajmy, że chodzi zarówno o komfort pracy dla nas jak i komfort Waszego Przyjaciela. Przyprowadzając psa do salonu bardzo prosimy o punktualność. Niepunktualne przyprowadzenie Pieska dezorganizuje pracę w salonie, a w przypadku spóźnienia możemy po prostu nie podjąć się pielęgnacji, lub wykonać ja w ograniczonym zakresie. Planując wizytę po raz pierwszy prosimy zapoznać się z mapkami w zakładce „Kontakt”, a także uwzględnić wzmożony ruch w godzinach szczytu, czy aktualne remonty drogowe.
Kolejny temat, który trzeba podkreślić to zdrowe podejście do chwilowego „pożegnania” psa i zostawienia go w salonie w celu skorzystania z naszych usług. Po pierwsze nie warto wprowadzać nerwowej atmosfery, ani też wybitnie rozczulać się zostawiając psa w salonie. Zwierzę wyczuwa nastrój właściciela i łatwo sam przejmuje jego emocje. Wizyta pielęgnacyjna i skorzystanie z usług dla psów to przecież nie powód do emocjonowania się i stresu, dlatego aby pies poczuł się w salonie z nami pozostawiony lepiej trzeba go po prostu pogłaskać i powiedzieć pewnym siebie głosem „miłej pielęgnacji piesku, do zobaczenia niedługo!”… i tyle. Serie buziaków od wszystkich członków rodziny, wzruszenia, albo obawy Właścicieli dają mu do zrozumienia, że czeka go coś „złego”, więc sam zaczyna się bać. To zupełnie niepotrzebne. Zaraz po wyjściu Właściciela z saloniku, pies najczęściej nastawia się na nawiązanie współpracy z pielęgnującym i chętnie współpracuje. Nie rozprasza go obecność Pana, zapach, ani dźwięki. Taka pielęgnacja psa przebiega sprawnie i w miłej atmosferze.

Po odbiorze psa...Odbierając psa po wykonaniu usługi pielęgnacji prosimy pamiętać, że czasem pies musi np. oswoić się ze „świeżym“ sobą. Rzeczą naturalną jest, że interesuje się swoimi miejscami intymnymi czy opuszkami łap. To miejsca delikatne i mimo zachowania szczególnej ostrożności podczas pielęgnacji mogą psa po prostu swędzieć. Jeśli te wzmożone zainteresowanie Pupila nie mija po 2-3 dniach można przemyć te miejsca łagodzącym szamponem. Jeśli przed wizyta uszy psa były mocno zarośnięte i nie docierało powietrze do kanalików słuchowych, jeśli zgromadziło się dużo wydzieliny to naturalnie po pielęgnacji i oczyszczeniu uszu pies będzie nawet przez kilka dni potrząsał głową – musi przywyknąć do innej wentylacji narządu. Kolejna „przypadłość”, jaka jest zupełnie naturalna u niektórych psów po trymowaniu mogą wystąpić drobne „strupki” czy zaczerwienienia. Szczególnie dotyczy to np. westów, których skóra jest stosunkowo delikatna, zaś szata mocno osadzona. Opisany objaw jest typowy i mija po kilku dniach, nie powinien wywołać Państwa niepokoju. Pozostało nam wspomnieć o podrażnieniach skóry wywołanych rozkołtunianiem zaniedbanej szaty. Przy rozczesywaniu skołtunionej, a czasem wręcz sfilcowanej szaty, mimo ogromnej ostrożności i użyciu świetnych odżywek rozplątujących i fachowych narzędzi pochodzi do zaczerwienienia skóry psa. Tego oczywiście można uniknąć – jeśli Właściciel regularnie i dokładnie rozczesuje Pupila, ten problem się nie pojawi. Natomiast nie ma możliwości, aby podczas jednej wizyty rozczesać kołtuny uzbierane przez wiele miesięcy i aby nie pojawiło się zaczerwienie. Powyższe informacje zupełnie nie mają na celu Państwa straszyć, czy zniechęcać. Chodzi o uczciwe postawienie sprawy, czego możemy się spodziewać po pielęgnacji. Rzecz jasna, są tylko rzadkie i hipotetyczne sytuacje i wcale nie muszą dotyczyć Państwa pieska. Tak jak ludzie różnie reagują na różne sytuacje i zabiegi, tak i zwierzęta różnią się od siebie. Każdy wymaga profesjonalnego podejścia i odpowiednio dobranej pielęgnacji psa.

Zapraszamy do skorzystania z usług dla psa w naszym salonie znajdującym się w mieście Pruszków!

CZYSTY, PACHNĄCY, SZCZĘŚLIWY PUPIL  i  JEGO ZADOWOLONY PAN - OTO NASZE PRIORYTETY,  NASZA DEWIZA!:)  NASZYM CELEM - PAŃSTWA RADOŚĆ !!!